Колегія на базі Шибиринівської гімназії

Дата: 24.04.2024 13:17

23 квітня 2024 року відбулось засідання колегії відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Михайло-Коцюбинської селищної ради на базі одного з закладів освіти громади.

Основне питання: про популяризацію державної мови в сучасному комунікативному просторі, як важливого інструменту формування високо культурної особистості українця.

Проведений аналіз роботи закладів освіти, культури з популяризації державної мови показав сильні і слабкі сторони роботи відділу з даного напрямку.

Сильні сторони: подивіться нашу Фейсбук сторінку хоча би на рік назад. Погортайте наші публікації. Там вся наша спільна діяльність. (і не забудьте поставити вподобайки. Вам не важко, а нам приємно.)

Слабкі сторони: діти 5-6 класів багато вживають російськомовних слів.

А який вихід знайшли педагоги Шибиринівської гімназії?

Як розповіла нам директорка Ольга Ющенко: «Кожен клас разом з класними керівниками розробляли свої правила поводження в класі. Потім винесли їх на загал. Поспілкувалися і вирішили їх запровадити. Одне з цих правил: використовувати лише українські слова в школі».

А ще вчителі Шибиринівської гімназії (Антоніна Козел, Оксана Макаренко та Галина Дахно) показали не на словах, а в дії спільні інтерактивні уроки, де метою – є розвиток україномовного компоненту. Гості не просто спостерігали, а були активними учасниками освітнього процесу.

В 5 класі під час уроку природознавство (вчитель Антоніна Козел) вивчали основні органи людини. Дякуємо «Країні мрій» за якісний інформаційний контент, а Михайло-Коцюбинській громаді за придбання матеріалів для наших діток.

В 2 класі (вчитель Галина Дахно) … А подивіться фото… Що тільки не робили…

В 6 класі під час уроку української мови та літератури (вчитель Оксана Макаренко) відбулися змагання «Розумників» та «Інтелектуалів». Згадували тему «Займенники» і збирали «ромашки».

Співдоповідачами начальника відділу Лідії Гаєвської були:

Ірина ШЕРЕМЕТА, директор Льгівського ЗДО «Сонечко»

Валентина ЦОКОТА, вчитель української мови та літератури Ковпитської гімназії

Ніна КАЛЕНІЧЕНКО, заступник директора М-Коцюбинського ліцею.

Кожен виступ на засіданні колегії був неповторний: доповнював картину роботи з питання популяризації державної мови в сучасному комунікативному просторі, як важливого інструменту формування високо культурної особистості українця.