Охорона здоров'я

У п’яти областях України, зокрема й у Чернігівській, з лютого 2023 року продовжився проєкт «Мобільні медичні команди»

Лікарі приїжджають до віддалених населених пунктів, консультують, обстежують хворих, а головне — безкоштовно надають необхідні медикаменти.  Медики працюють у Новобілоуській, Киселівській, Гончарівській, Іванівській, Киїнській, Олишівській, Седнівській, Михайло-Коцюбинській громадах Чернігівщини. Про заплановані візити жителів сіл заздалегідь повідомляють старости.  Проєкт реалізує громадська організація «Академія сімейної медицини України» за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

14:59:18 21.02.2023

В Україні дозволили бустерне щеплення проти COVID-19 для дітей віком від 12 років

В Україні дозволили першу бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років за наявності достатньої кількості вакцини для груп ризику важкого перебігу хвороби. Підліткам бустерну дозу рекомендують через 6 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Якщо дитина, з медичних показань, отримала додаткову дозу вакцини, то бустер вводять через 3 місяці після отримання додаткової дози.

10:22:06 14.11.2022

Що робити, якщо ви контактували з хворим на кір?

Вірус кору надзвичайно заразний, він передається повітряно-крапельним шляхом. Якщо ви перебували в одному приміщенні з хворим на кір — ви контактна особа. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть інфіковані.  Щобільше, вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

14:14:00 02.11.2022