Податкові новини

За десять місяців 2019 року по Чернігівщині сплачено 12,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками за десять місяців 2019 року сплачено 8,7 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

14:19 19.11.2019

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

13:58 12.11.2019

Перерахування коштів за товар чи послугу в безготівковій формі банківським переказом на поточний рахунок продавця без застосування платіжних карток не потребує РРО

Державна податкова служба продовжує роз’яснювати положення Закону України "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і Закон України № 128 від 20.09.2019 (далі – Закон). Так, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця. "Спрацьовує" звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до пункту 2 статті 9 Закону.

13:56 12.11.2019

Плануєте отримати субсидію – дізнайтеся як заключити договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Відповідно до абзацу четвертого п. 16 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 807), позитивне рішення комісії про призначення житлової субсидії може бути прийнято лише у разі, коли особи на момент призначення житлової субсидії сплачують (за них сплачено) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії або сплачують (за них сплачено) єдиний внесок у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед місяцем, в якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина.

16:38 06.11.2019

Податкові міліціонери повернулися зі Сходу

У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області зустріли своїх колег, які повернулися з довготривалого відрядження до зони проведення операції Об’єднаних сил на Сході країни.

12:09 01.11.2019

На Чернігівщині анульовано 26 ліцензій за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім

Управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Чернігівській області проведено 138 перевірок суб'єктів господарювання, що займаються роздрібною торгівлею алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним. Виявлено 126 порушень.

16:09 30.10.2019

Для платників єдиного податку з 22 жовтня 2019 року діють нові реєстраційні документи

Повідомляємо, що наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 року №308 «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку», зареєстрованого Міністерством юстиції України 24.09.2019р. №1054/34025, затверджено нові форми:

16:16 25.10.2019

Право на податкову знижку для платника податку із статусом внутрішньо переміщеної особи

Законом України №2530, який набрав чинності 04.10.2018, внесено зміни  до статті 166 «Податкова знижка» Податкового кодексу України. Зокрема, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, що передбачені п.166.3 ст.166 ПКУ доповнено новим підпунктом 166.3.9 наступного змісту: «суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку  на доходи фізичних осіб (далі – платник податку), який має статус внутрішньо переміщеної особи».

16:03 22.10.2019