Податкові новини

Платникам податків Чернігівщини з державної казни відшкодовано понад 1,1 млрд грн ПДВ

Протягом 2019 року Головним управлінням ДПС у Чернігівській області проведено камеральні перевірки 248 суб’єктів господарювання-юридичних осіб щодо визначення достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ. Перевірки здійснювались у встановлені законодавством терміни.

09:54 24.01.2020

Подарунки в 2020 році: з якої суми сплачується податок на доходи фізичних осіб

Головне управління ДПС у Чернігівській області нагадує, що до розрахунку загального місячного (річного) оподаткованого доходу не включається  вартість дарунків, наданих фізичній особі не в грошовій формі юридичною особою або фізичною особою - підприємцем  – у частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня  звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (відповідно пп.165.1.39 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

08:15 23.01.2020

Застосування штрафів за необладнання, відсутність реєстрації витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального перенесено на 1 квітня

З 29 грудня 2019 року вступили в дію зміни до Податкового кодексу і Закону України від 19.12.1995 р. № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку)» від 18.12.2019 р. № 391-IX.

08:19 21.01.2020

Щодо змін у ліцензуванні підакцизних товарів

В Управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Чернігівській області інформують про зміни в умовах отримання ліцензій.

08:18 21.01.2020

До яких порушень вдаються при продажу підакцизних товарів

Управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Чернігівській області протягом 2019 року проведено 179 перевірок суб'єктів господарювання, що займаються роздрібною торгівлею алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, за результатами яких виявлено 167 порушень.

11:14 20.01.2020

Як платнику податків провести звірку розрахунків з бюджетами та цільовими фондами

Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, зокрема проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу (ст. 421 ПКУ).

13:00 17.01.2020

До уваги платників податку на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки!

Головне управління ДПС у Чернігівській області звертаємо увагу, що у 2020 році власники нерухомості  - юридичні особи для складання звітності мають застосовувати податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, форма якої затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 15.11.2018 № 897 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.2018 за № 1473/32925.

12:58 17.01.2020

Понад мільярд гривень отримали у грудні бюджети усіх рівнів від платників Чернігівщини

В управлінні податкового моніторингу Головного управління ДПС у Чернігівській області повідомляють, що платники Чернігівщини спрямували до бюджетів усіх рівнів протягом грудня 2019 року понад 1 млрд грн податків та зборів.

12:43 10.01.2020