Дата: 13.07.2020 10:52

Фото без описуСьогоднішній день, подія, зустріч, посмішка близької людини - все, що ми проживаємо зараз, саме цієї миті, незворотно стає минулим. Так було, є і буде. Так влаштовано світ. Однак Вічність, невблаганна володарка часу, поступається і таки повертає з минулого все, що пам'ятає людина. А найцікавіше, що все стає зрозумілим та закономірним. Були причини - тепер є наслідки. Просто ж, як Божий день. Шкода тільки, що людина чомусь не завжди шукає ці відповіді, а мала б. 10 липня в Михайло-Коцюбинській громаді відбулася знакова подія, адже краєзнавці, історики, бібліотекарі спробували привідкрити завісу минулого. У нагоді стали найновіші краєзнавчі видання. Одним з таких є "Літопис доль та днів минулих". Клопітка робота з архівами дозволила зібрати інформацію про подвиг наших односельців, дідів та прадідів, у роки Другої світової війни. Голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України Андрій Леонідович Курданов розповів про створення літопису та його цінність для сучасників. Також зробив екскурс сторінками інших видань. Минуле мальовничого села Андріївка, де колись до сонця тягнулись дзвіниці дивовижного храму, привідкрилось завдяки ентузіазму та натхненню його жителя, краєзнавця, нині заступника голови Михайло-Коцюбинської селищної ради Віктора Івановича Єреми. До речі, щира зацікавленість завжди знаходить підтримку. Як наслідок - ця тема стала об'єктом дослідження старшої наукової співробітниці Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Світлани Олександрівни Половнікової. Її розповідь вразила щирістю людських почуттів та ще раз нагадала, що немає нічого нового під сонцем. Ми - лише невеличка частинка мозаїки під назвою "Людське життя". Власне, саме тому так важливо карбувати сьогоднішні відчуття, події та дати. Начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Михайло-Коцюбинської селищної ради Лідія Олександрівна Гаєвська розповіла про творчі надбання громади. Зі словами вдячності за клопітку, цікаву і важливу роботу звернулась до присутніх в.о. селищного голови Михайло-Коцюбинської селищної ради Ніна Володимирівна Ворох. Звісно, що не обійшлося без пісні (ансамбль "Руна", керівник Наталія Шурда). На те ж воно і життя, щоб звучати нотами жалю та щастя. Адже пригадуєте? Все, що ми проживаємо цієї миті, невблаганно стає минулим. Головне - встигнути запам'ятати, закарбувати та щоразу говорити "дякую" новому неповторному дню.