Михайло-Коцюбинська об’єднана територіальна громада
Чернігівський район, Чернігівська область

Обрядове дійство Водохреща в Михайло-Коцюбинській громаді

19 січня 2018 року жителі Михайло-Коцюбинської ОТГ святкували одне із дванадцяти найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення в с. Шибиринівка на чудових «панських» ставках.  Освятили воду та окропили присутніх  отець Георгій (с. Москалі) та о. Георгій (с. Жукотки).   

Голова Михайло-Коцюбинської селищної ради Микола Завальний, його заступники Віктор Єрема, Віктор Івахненко, староста Шибиринівського старостинського округу Юрій Могелат побажали присутнім здоров’я, злагоди, миру та щастя родинам та нашій Україні.

      Щороку дедалі все більше українців наважуються зануритися в крижану освячену воду. Вважається, що в цей день вона набуває цілющих властивостей.

    Чимало людей вірить, що така вода змиває гріхи та заряджає здоров'ям на весь рік. Тому, за українськими звичаями, людина має зануритися в освячену воду. Занурювання у крижану воду для людини, яка не загартована та не звикла до різкого охолодження, великий стрес. Вважається, що саме цей стрес і вмикає захисні реакції організму, які не дозволяють нам захворіти від такого купання та посилюють імунітет.

    Народні купання пройшли і на Шибиринівських озерах. Керівництво запросило і представників МЧС, швидкої допомоги, поліції,  щоб попередити нещасні випадки та резонансні події.

 Для того, щоб у мороз люди не мерзли, старостинським округом с. Шибиринівка  та села Жукотки було  організовано гарячий чай,глінтвейн, куліш, юшка та домашня випічка.
      Водохреща вдалося на славу.

 « повернутися до списку новин