ГЕРОЇ ПОРЯД

Дата: 02.05.2017 21:18

В рамках патріотичної акції “ Герої поряд ” 21 квітня 2017 року відбулося привітання ветеранів Другої cвітової війни та вручення відзнак Президента України - ювілейних медалей  ''70 років Перемоги над нацизмом''.

Почесну місію вручення виконали селищний голова Михайло – Коцюбинської громади Микола Завальний та голова Чернігівської районної організації ветеранів України Анатолій Скуратович.

Відвідали ветеранів села Левковичі вдома : Ведь Івана Івановича, Агієнко Миколу Івановича  та Сербіна Валентина Зіновьєвича. Підтримати ветеранів та висловити слова подяки приєдналися в.о. старости сіл Левковичі, Зайці, Льгів, Льгівка, Кругле - Доброговська Ніна Іванівна  та голова ветеранської організацїї села Левковичі Кирильченко Ольга Михайлівна.

Не з порожніми руками завітали преставники влади – подарували квіти, вручили ювілейні медалі. Голова Чернігівської організації ветеранів України Скуратович Анатолій Михайлович  привітав ветеранів з 30 – річчям створення ветеранської організації та подарував на пам’ять листівки та буклети.

Кожен з ветеранів привітно зустрічав гостей . Зі сльозами радості на очах слухали сивочолі ветерани пісні у виконанні працівників культури.

Перебуваючи в селі Левковичі депутати разом з очільником ОТГ відвідали реконструкцію пам'ятника загиблим – односельцям в роки Другої світової війни.

Далі вирушили до села Жукотки, де в стінах Жукотківської ЗОШ учні, вчителі провели урок мужності. Почесними гостями заходу стали депутат районної ради Луговський Віталій Іванович, Загаба Микола Васильович, депутат Михайло – Коцюбинської ОТГ  Голич Юрій Миронович, в.о. старости сіл Жукотки, Гірманка, Левоньки - Двойнос Максим Михайлович, селищний голова Завальний Микола Васильович, голова Чернігівської районної організації ветеранів Скуратович Анатолій Михайлович, ветеран Другої світової війни Команда Олександр Миколайович.

Діти від щирого серця вітали ветеранів з Перемогою, розповідали вірші, танцювали. До сліз розчулила усіх присутніх сценка “ На перехресті доль ”. Не від'ємною частиною уроку стала хвилина мовчання , якою присутні вшановували пам'ять загиблих героїв.

Ветеран Команда Олександр Миколайович виступив перед дітьми зі словами подяки та напутнім словом. З його слів було видно , що навіть сьогодні він не втратив бойового духу та запалу.

На остаток усі присутні сфотографувалися. Сподіваємося, що ця зустріч навіки залишиться в маленьких серцях.

Після закінчення заходу актив обговорив питання щодо встановлення пам'ятника загиблим – односельцям в роки Другої світової війни в селі Жукотки.

Далі естафету акції “ Герої поряд ” прийняло село Шибиринівка, де очільник громади разом з в.о. старости села Шибиринівка, Антоновичі, Москалі - Могилатом Юрієм Миколайовичем , депутатом  селищної ради Тупицею Мариною Михайлівною та школярами відвідали Воробей Надію Тимофіївну. Жінка з нетерпінням чекала гостей біля подвір'я. Була зворушена виступами дітей, зраділа теплим словам та нагородам.

З активом села обговорено питання вшанування пам’яті бувшого голови Верховної Ради УРСР (1972–1980), ректора Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, уродженця с. Москалі Чернігівського району Михайла Ульяновича Білого (1922–2001).

В селі Пльохів з в.о. старости Тарасенком Петром Петровичем вирішено питання вшанування ветеранів Другої Світової війни 9 травня з вручення  ювілейних  медалей.

Катерина Бабич