Навчальний тренінг щодо співпраці з міжнародними фондами
ФОНДИ ЄС ЯК ВИКЛИК ДЛЯ ГРОМАД
Представники 50 територіальних громад Чернігівщини 3 – 4 жовтня взяли участь у навчанні «Як працювати з фондами, спрямованими на відновлення України та підготовку вступу країни-кандидата до ЄС». Його мета – підвищення рівня професійної компетентності самоврядовців щодо роботи з фондами, які фінансують з бюджету Європейського Союзу. У відкритті семінару взяла участь перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш. Вона відзначила новаційність теми та нагальну потребу регіону в підготовки фахівців, які зможуть працювати з фондами ЄС. У своїх виступах виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко та директор Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації Володимир Бойко наголосили, що, фактично, то є виклик для органів місцевого самоврядування, адже з подібним рівнем складності проєктних заявок вони ще не стикалися.
Безпосередньо проводили навчання Тетяна Котенко – експертка з регіонального розвитку, фандрейзингу та підтримки малого та середнього бізнесу (м.Кропивницький) й Іван Кульчицький – експерт із стратегічного і проєктного розвитку Агенції європейських інновацій (м. Львів).
Розглядалися такі питання: що потрібно, аби брати участь у міжнародних програмах; пошукові системи партнерства для майбутніх проєктів; як зробити ідеальну команду проєктного офісу громади. Експерти представили кілька діючих програм ЄС, на які громади зможуть подавати свої проєктні заявки вже в 2025 р., а саме: HORIZONT Europe, LIFE, Digital Europe, Interreg Europe. Вони зазначили – хоча заявки справді вимагають грунтовної підготовки, але нічого надзвичайного вимоги до них не містять. Позитивним моментом є те, що всі форми уніфіковані, адже донор один – Європейська комісія. А щодо рівня розробки документів – вочевидь, громади мають об`єднувати свої зусилля для розробка й реалізації подібних проєктів на засадах міжмуніціиапльного співробітництва – як в середині України, так і за її межами.
Експерти відзначили, що хоча Чернігівщина не афішує своїх досягнень але насправді вони є доволі значними. Це означає, що область знає великий людський капітал й демонструє готовність опановувати засади, на яких працює ЄС. Що підтвердило й навчання – учасники приїхали з власної волі та задавали професійні питання як залучати ресурси (внутрішні та зовнішні) для відновлення краю.
Проєкт «Посилення стійкості територіальних громад Чернігівської області за умов війни та відновлення» здійснюється Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації за підтримки Hanns Seidel Stiftung Ukraine (Баварія, Німеччина) за сприяння Чернігівська ОДА, Чернігівська обласна рада у партнерстві з Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України та НГО Сіверський Інститут Регіональних Досліджень
За інформацією Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації