Пам'ятка щодо попередження загибелі людей на водних об'єктах

Дата: 25.07.2024 11:24

Зараз літо, час безтурботного відпочинку на водоймах, де можна насолодитися теплом сонячних променів та свіжістю води. Проте, нерідко  купання може обернутися трагедією. Головною причиною виникнення нещасних випадків на воді можна назвати відсутність культури безпеки у населення і незнання простих правил поведінки на воді.

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ:

1. Купайтеся тільки в спеціально обладнаних місцях: пляжах, басейнах, купальнях.
  2. Найкращий час для купання – з 8:00 до 10:00 ранку та з 17:00 до 19:00 вечора. Не рекомендується купатися раніше ніж через годину після їжі.
  3. Не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.
  4. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння.
  5. Залишайтеся у воді не більше 10-15 хвилин, щоб уникнути переохолодження і судом.
  6. Не підпливайте близько до моторних плавзасобів через небезпеку течії.
  7. Обстежуйте дно перед купанням у незнайомих місцях, щоб уникнути травм.
  8. Уникайте грубих ігор на воді, щоб не наражати себе та інших на небезпеку.
  9. Не залишайте малюків без нагляду біля води.
  10. Використовуйте рятувальні жилети або пояси, особливо якщо ви не впевнені у своїх плавальних здібностях.

ДОПОМОГА ПРИ УТОПЛЕННІ:

1. Якщо ви бачите людину, яка тоне, негайно кличте на допомогу.
  2. Одразу викликайте рятувальників за телефоном «101» і “Швидку допомогу” за телефоном «103».
  3. Якщо ви вирішили надати допомогу самостійно, дотримуйтеся правил самозахисту і намагайтеся використовувати підручні засоби (мотузку, рятувальний круг).
  4. Якщо ви добре плаваєте:
  • Зніміть одяг і взуття, пливіть до потопаючого.
  • Заговоріть з ним. Якщо він адекватно відповідає, підставте плече як опору і допоможіть допливти до берега.
  • Якщо потопаючий панікує і тягне вас у воду, застосовуйте силу. Якщо звільнитися не вдається, зробіть глибокий вдих і пірніть під воду, захопивши його за собою — він обов’язково відпустить.
  • Якщо потопаючий без свідомості, транспортуйте його до берега, тримаючи за волосся.

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПОТОПАЮЧОМУ:

1. Витягніть потерпілого з води, зніміть одяг, що обмежує дихання. Покладіть потерпілого на спину на тверду поверхню.
  2. Оцініть стан потерпілого, перевірте дихання і пульс. Якщо немає дихання або пульсу, негайно починайте реанімаційні заходи.
  3. Реанімаційні заходи. Розчистіть дихальні шляхи, відкривши рот і видаливши воду та сторонні предмети. Нахиліть голову назад, підніміть підборіддя, затисніть ніс і вдихайте в рот потерпілого (2 вдихи). Почніть робити непрямий масаж серця. Покладіть одну руку на середину грудної клітки, другу руку зверху першої. Здійснюйте 30 натискань з частотою 100-120 натискань на хвилину. Чергування: 30 натискань на 2 вдихи.
  4. Стабілізація стану. Якщо з’явилося дихання, переверніть потерпілого на бік у стабільне положення, щоб уникнути задухи від блювотних мас. Укутайте потерпілого, щоб зігріти.
  5. Очікуйте прибуття медиків. Постійно перевіряйте дихання і пульс. Продовжуйте надавати першу допомогу до прибуття рятувальників або медичної допомоги.

Дотримуючись цих простих правил, ви можете значно знизити ризик нещасних випадків на воді та забезпечити свою безпеку та безпеку оточуючих.