38 річниця аварії на Чорнобильській АЕС
26 квітня цьогоріч минає 38 років від дня Чорнобильської катастрофи. Ця трагедія озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Адже тоді, у 1986-му, «мирний» атом вбив тисячі людських життів та ще десятки тисяч українців змусив покинути рідні домівки.
Аварія на ЧАЕС увійшла в історію, як найбільша техногенна катастрофа, що призвела до негативних екологічних, медичних, соціально-економічних наслідків. Чорнобиль став жорстоким уроком для людства, а наші співвітчизники – прикладом мужності та самопожертви. Масштаби трагедії могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.
Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й трагічні події.
І сьогодні залишається актуальним питання ядерної безпеки на міжнародному рівні у зв’язку з терористичними діями російської федерації на об’єктах ядерної енергетики України. Окупувавши в лютому 2022 року Чорнобильську АЕС, а згодом найбільшу атомну електростанцію в Європі - Запорізьку АЕС, яка донині знаходиться в злочинних руках загарбників, ворог ставить під удар екологічну безпеку та існування людства.
Низький уклін та щира людська дяка Героям, які 38 років тому ціною власного здоров’я та життя приборкали ядерну стихію, захищаючи світ.
Пам’ять про подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях людей!
Шануємо! Пам’ятаємо!