Тренінг з інструментів участі та залучення громадян в умовах війни

Дата: 29.02.2024 15:37

Тренінг із залучення громадян до прийняття рішень у громадах пройшли представники органів місцевого самоврядування Михайло-Коцюбинської, Ріпкинської, Коропської та Ладанської громад. Навчала їх тренерка з інструментів участі Тетяна Романова.

Вона наголосила на важливості залучення громадськості до процесів прийняття рішень. Розказала про принципи, цінності та переваги залучення населення, роль громадськості у створенні прозорих, ефективних та рівних умов для всіх учасників.

Романова розказала про формалізовані та неформалізовані інструменти участі: е-звернення, петиції, публічні консультації, громадський бюджет, світове кафе, майстерня майбутнього, мапування в громаді тощо.

Територіальні громади, що взяли участь в навчанні, деякі з них використовували у своїй діяльності. Водночас вони дізналися про нові цікаві формати залучення людей.

Проєкт «Разом до відновлення та розвитку» створено громадською організацією «Агенція міських ініціатив» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.