Лабораторія житлового лідерства від Cedos!

Дата: 31.01.2024 09:26

У грудні 2023 року на Лабораторію зібралися 27 учасниць та учасників з усієї України: представники та представниці муніципалітетів з різних громад України, недержавних організацій, а також державних установ.

Упродовж трьох днів лідери та лідерки житлової сфери презентували свої напрацювання, обговорювали важливі теми, обмінювалися досвідом щодо роботи над спільною проблемою з житловою кризою в Україні. Учасники та учасниці працювали разом над розробкою практичних рекомендацій для муніципалітетів, недержавних організацій і донорів, а також рекомендацій щодо зміни законодавства.

«Ми віримо, що діалог і обмін досвідом на рівних — це найкращий інструмент для посилення місцевого самоврядування і громадянського суспільства, а отже, і зміцнення демократичних інститутів і політичної культури в Україні. Сподіваємося, що ці ідеї і напрацювання допоможуть забезпечити реалізацію права на житло як невід’ємного права людини», — каже Іван Вербицький, директор Cedos.

Основні теми дискусій під час Лабораторії були такими:

Залучення коштів для реконструкції або будівництва житла.

Механізми переходу від модульного до постійного житла.

Що робити донорам, які хочуть створити соціальне житло?

Використання існуючих будівель для облаштування соціального житла.

Формування револьверних фондів для створення житла в Україні.

Потенціал самоорганізації ВПО для створення житла.

Система розподілу муніципального житла.

Щиро вдячні всім учасникам та учасницям за активну позицію, терпіння та невпинне бажання покращити житлові політики в Україні.

Лабораторію житлового лідерства організував аналітичний центр Cedos за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine.