«Підвищення рівня громадської безпеки шляхом ідентифікації та реагування на випадки гендерно зумовленого насильства»
Підвищення рівня громадської безпеки та ефективного реагування на випадки гендерно зумовленого насильства є критично важливим кроком у створенні суспільства, яке гарантує рівність та безпеку для всіх його членів/-кинь, а також сприяє формуванню толерантного та дбайливого середовища, у якому кожна людина може вільно розвиватися та відчувати себе захищеною.
24 січня 2024 року відбувся онлайн-тренінг на тему: «Підвищення рівня громадської безпеки шляхом ідентифікації та реагування на випадки гендерно зумовленого насильства». Захід об’єднав представників та представниць робочих груп із громадської безпеки та відновлення, з освітньої та соціальної сфери, психологів та психологинь, а також місцевих активістів та активісток, надаючи можливості для взаємодії між різними сферами громадськості.
Учасники та учасниці розглянули основні проблеми гендерно зумовленого та домашнього насильства, навчились розпізнавати ознаки гендерно зумовленого насильства, включаючи фізичні, емоційні та економічні форми. Дізнались, як надавати емоційну підтримку та забезпечувати безпечний простір для тих, хто пережив насильство.
Тренерка, Олена Надточій, керівниця мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які пережили домашнє насильство або насильство за ознакою статі, поділилася інструментами для ефективного спілкування та налагодження контактів із службами допомоги.
Учасники та учасниці відзначили важливість отриманої інформації, оскільки ознайомились із гендерними ролями та стереотипами, що лежать в основі гендерного насильства. Детальніше розглянули міжнародне та українське законодавство щодо запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству. Набуті навички допоможуть їм розуміти корені проблеми та сприяти зміні стереотипів у громаді.
Тренінг проведено в межах ініціативи «Розбудова Мережі робочих груп із громадської безпеки та відновлення у семи територіальних громадах Чернігівщини», яку впроваджує ГО «Чернігів Європейський» за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».