Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва

Дата: 09.11.2023 11:40

9 листопада - Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва

Ця дата була встановлена в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно – просвітницьку діяльність.

З 2013 року, згідно з Указом Президента України, цей день став відзначатися 9 листопада й отримав назву – Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Свято засноване, щоб ушанувати професіоналів та аматорів, які займаються мистецтвом, підтримують народні традиції та популяризують українську культуру.

Цей день об’єднує всіх, хто не уявляє свого життя без музики, співу, живопису, театру, книги, народної творчості, хто веде величезну просвітницьку роботу, працює в Будинках культури і клубних закладах, навчає мистецтву інших.

Тих, хто вкладає в неї душу, терпіння і самовіддану працю,  тих, хто є її поціновувачем і навіть тих, хто вважає себе від культури далеким — зерно її сіється у наших душах і серцях із першою піснею, яку співає мати, заколисуючи дитину.

Культура – це не робота, а місія, мета якої нести людям добро та красу.

У цей день ми вітаємо з професійним святом людей, що дарують нам музику, живопис, театр, танець, книгу і багато інших  неосяжних, але таких важливих для сучасного суспільства речей.

Наша культура — це відображення нашого вчора, сьогодні та завтра.

Культура — не продається і не купується.

Вона просто є!

Шановні працівники культури та аматори народного мистецтва !

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята. Вітаю тих, для кого творчість, освіченість, вихованість, духовність, національні традиції стали головними життєвими орієнтирами.
    Високо цінуємо ваш вагомий внесок у розвиток культури нашої громади. Адже без вашої підтримки й розуміння, без вашого доброго серця, ініціативності й творчої думки неможливі позитивні зміни в суспільному житті  — перемога і мир.

Бажаємо вам творчого неспокою, незгасного ентузіазму, віри в себе і свою благородну місію; вам та вашим родинам – міцного здоров’я, миру, щастя та благополуччя!

Нехай культура зміцнює і гуртує українське суспільство!

З повагою, селищний голова                                                    Ніна Ворох