День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Дата: 29.08.2023 08:13

29 серпня в Україні відзначається День захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цю дату встановлено Указом Президента України для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину.Відзначення Дня пам’яті захисників 29 серпня обрано невипадково, адже саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ із російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців та військових.Ці трагічні події розгорталися на полях соняхів і саме під цими соняхами сотні захисників поклали свої життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Тому символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха. Він – не просто символ історичної мужності українських воїнів, це – символ життя України.Сьогодні ми згадуємо не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько-українській війні починаючи від 2014 року.У нинішній війні ми платимо надзвичайно велику ціну. Українське суспільство має докласти зусиль, щоб пам’ять про усіх Героїв залишалася живою. Адже шана і пам’ять про борців та їхні подвиги є найвищою цінністю в шкалі нашої національної ідентичності.