У селі Антоновичі діти плетуть маскувальні сітки на фронт

Дата: 18.08.2023 12:24

До села Антоновичі Михайло-Коцюбинської територіальної громади Чернігівського району, познайомитись та підтримати дітей, які активно долучаються до волонтерської справи – плетуть маскувальні сітки для бійців на передовій, завітала перший заступник голови обласної ради Nina Lemesh.  Щоб заохотити дітей та показати, що їхня праця дуже важлива, очільниця відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області разом із представниками обласного осередку НОК України вирішили організувати для малечі невеличке свято. Як розповідає староста Шибиринівського округу Юрій Могилат, започаткували цю ініціативу в селі подружжя Феделеш, які з самого початку повномасштабного вторгнення почали збір продуктів та різних необхідних речей для допомоги військовим. Діти разом з батьками виготовляють окопні свічки, овочеві та фруктові сухпайки, трав’яні чаї, медово-горіхові й вітамінні суміші. За словами Катерини та Михайла Феделеш, сьогодні більше 20 дітей та їх батьків з Антоновичів, Москалей, Шибиринівки долучились до цієї патріотичної справи. Діти швидко опанували цей процес. А ще це нагода зібратися, поспілкуватися між собою, послухати музику. Починаючи з квітня цього року дитячими руками вже виготовлено 120 сіток й загалом близько 6000 окопних свічок. Діти охоче поділилися своїм вмінням плести маскувальні сітки та розповіли, що звичайні невеликі сітки, десь 4 на 6 або 5 на 8 метрів виготовляють за один день. Використовують для сіток агроволокно із піксельним малюнком – саме для сіток.