З 15 серпня вступає в дію заборона на вилов раків

Дата: 16.08.2023 15:42

З метою збереження та охорони популяції раків в України діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. На Чернігівщині встановлено термін заборони на ловлю річкових раків на період їх другої линьки – з 15 серпня по 30 вересня включно. До речі, линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців. До слова, панцир у них надзвичайно міцний та заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому у цей період вони найменш захищені.

Яке покарання за порушення заборони вилову?

За незаконний вилов раків та під час заборони передбачено покарання від адміністративного штрафу (680 грн) до кримінальної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн за кожну виловлену особину.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської обласної військової адміністрації