Запрошення на навчання з домедичної допомоги для освітян територіальних громад
За даними провідних фахівців, коли 10% населення країни володіє навичками першої домедичної допомоги, летальність на догоспітальному етапі зменшується в середньому на 20%. Сьогодні надання першої медичної допомоги потерпілим може бути не тільки відповідальністю медичних працівників, але й обов’язком кожної людини.Ваша участь у тренінгу дозволить вам набути навичок, необхідних для реагування на кризові ситуації та збереження життя. Ви зможете передати отримані знання та навички учням, колегам та іншим цивільним особам вашої територіальної громади, розширюючи мережу людей, готових надати допомогу в критичний момент.Вміння надавати першу долікарську допомогу напряму пов’язано з поняттям збереження життя. Для повноцінного опановування навичок суто теоретичних знань недостатньо.
Тому навчання складатиметься з двох частин:
1) Тренінг «Домедична допомога при раптовій зупинці серця та загрозливих життю станах / Basic and Immediate Cardiovascular Life Support» (орієнтовна тривалість навчання - 1 робочий день)
Під час тренінгу учасники/-ці отримають можливість ознайомитись з основними принципами домедичної допомоги, включаючи оцінку безпеки на місці події, визначення ознак життя та респіраторної зупинки, правильне відкриття дихальних шляхів, використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора (АЗД), непрямий масаж серця та багато іншого.
2) Інструкторський курс: «Домедична допомога при раптовій зупинці серця та загрозливих життю станах / Basic and Immediate Cardiovascular Life Support» (орієнтовна тривалість навчання - 2 робочих дні).
Це можливість поглибити свої знання та навички в наданні домедичної допомоги. Сертифіковані тренери ознайомлять зі спеціалізованими алгоритмами, відпрацюють практичні навички, завдяки чому учасники/-ці зможуть стати інструкторами та проводити навчання з домедичної допомоги в освітніх закладах своїх громад.
Загальна тривалість навчання: 3 повних дні.
Програма навчання охоплює такі ключові теми:
- Оцінка безпеки на місці події та перші кроки.
- Визначення ознак життя та респіраторної зупинки.
- Правильне відкриття дихальних шляхів та полегшення дихання.
- Штучне дихання з використанням спеціальних плівок-клапанів.
- Використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора (АЗД) для відновлення серцево-легеневої функції.
- Непрямий масаж серця та відновлення кровообігу.
- Перекладання постраждалого у стабільне положення та надання допомоги при обструкції дихальних шляхів.
При успішному проходженні курсу учасники/-ці отримають сертифікати тренінгової компанії українською та англійською мовами.
Міста проведення:
- Київ
- Полтава
- Черкаси
- Вінниця
До участі у проєкті запрошуються учасники/-ці з територіальних громад наступних областей:
- Київська
- Житомирська
- Чернігівська
- Полтавська
- Харківська
- Дніпропетровська
- Сумська
- Черкаська
- Кіровоградська
- Миколаївська
- Вінницька
- Одеська
- Хмельницька
Відбір учасників/-ць відбувається на основі заповнення реєстраційної форми:
https://forms.gle/iLcAB6r67sEBaWMW8
та відповідності критеріям:
- Робота в закладах освіти (державний сектор) та департаментах управління освітою
- Інтерес до тематики тренінгу
- Мотивація та готовність навчати інших
- Здатність організовувати та координувати групу
- Етичні стандарти та професійна відповідальність
- Здатність до співпраці та командної роботи
- Мотивація для постійного навчання та оновлення знань
Учасникам/-цям забезпечується: проїзд (квитки на потяг/автобус до та від місця проведення навчання), проживання на 2 ночі у 2-місному номері, харчування.
Дедлайн для реєстрації: 16 серпня включно.
Проєкт впроваджується ГО “РЕСКІЛЛ” (Публічна назва – GOV Club за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, що фінансується Євросоюзом та його державами-членами Німеччиною, Данією, Польщею, Швецією, Естонією та Словенією.
Приєднуйтеся до проєкту, щоб навчитися життєво важливим навичкам домедичної допомоги. Разом ми зможемо сприяти підвищенню безпеки та добробуту наших громад.