Відбулось  перше засідання комісії

Дата: 10.03.2023 15:21

10 березня 2023 року в Михайло-Коцюбинській селищній раді відбулось  перше засідання комісії з питань найменування (перейменування) вулиць, інших об’єктів, встановлення пам’ятних знаків Михайло-Коцюбинської територіальної громади. Голова комісії Марина Галько ознайомила присутніх з рішенням виконавчого комітету від 15 лютого 2023 року № 31 «Про створення комісії з питань найменування (перейменування) вулиць, інших  об’єктів, встановлення пам’ятних знаків». Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко змістовно поінформував присутніх про забезпечення належної організації виконання Закону України      «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного   (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»  та Закону України « Про  забезпечення функціонування української мови як державної», а також поділився практичним досвідом та напрацюванням Інституту національної пам’яті щодо питань перейменування вулиць та інших об’єктів топоніміки. Учасники засідання напрацювали алгоритм подальшої роботи:

• створення робочої групи за участю вчителів історії та української мови;
  • складання списків вулиць і топонімів;
  • винесення на постійну комісію пропозиції щодо перейменування та на громадське обговорення;
  • винесення на затвердження сесії селищної ради питання перейменування вулиць та інших об’єктів топоніміки

Після засідання комісії  Сергій Бутко відвідав Михайло-Коцюбинський історико-краєзнавчий музей, де ознайомився з експонатами та вніс пропозиції щодо оновлення інформації в деяких напрямках музею