Скасування пайової участі забудовників як предтеча скандального №5655

Дата: 17.01.2023 11:00

Понад місяць в Україні обговорюють один з найскандальніших законопроєктів - №5655.

Аналогічні дискусії практично в тому ж складі з кожної із сторін, з тим же ж головним автором ідеї та проєкту вже були в 2019 році. Тоді скасувала обов’язок забудовників сплачувати до бюджетів територіальних громад кошти пайової участі.

Відтоді для громадян житло стало менш доступним, а бюджети територіальних громад втратили кошти для цільового забезпечення жителів необхідними інфраструктурними об’єктами та соціальними послугами.

Паралелі між 5655 та відміною пайової участі провели представники Асоціації міст України:
«Експертне середовище, муніципальні фахівці знову надають перелік застережень і виступають проти проголосованої редакції.
І українське суспільство не хоче наступати на граблі — буквально за лічені години необхідну кількість голосів набрала петиція до президента України про накладання вето на законопроєкт №5655».

Джерело: https://zn.ua/ukr/internal/skasuvannja-pajovoji-uchasti-zabudovnikiv-jak...

Чернігівське РВ АМУ Офіс реформ у Чернігівській області