23 грудня 2022 року відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини

Дата: 23.12.2022 14:44

23 грудня 2022р. під керівництвом голови Михайло-Коцюбинської селищної ради Ніни Ворох відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. На порядку денному розглядалось 8 питань, які стосувались   невідвідування учнями закладів загальної середньої освіти; стану виконання батьками батьківських обов’язків, щодо обов’язковості  здобуття повної середньої освіти дітьми; налагодження комунікації між усіма учасниками навчального процесу з метою вирішення проблем, що перешкоджають в отриманні освіти дітьми.

В ході розгляду питань приймалося до уваги:  роль батьків у вихованні  дітей,  відносини в родинах, створення належних умов проживання, ставлення батьків до виконання батьківських обов’язків, забезпечення батьками належного догляду за дітьми.

Голова комісії Ніна Ворох наголосила на тому, що якими діти народжуються — ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання. А сім’я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини. Саме вона має виконувати головне завдання — забезпечувати матеріальні та педагогічні умови для духовного, морального, інтелектуального й фізичного розвитку юного покоління. Конституційним обов’язком батьків є утримання своїх дітей до повноліття. Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», на батьків покладена відповідальність за фізичне здоров’я та психічний стан дітей, створення належних умов для розвитку їхніх природних здібностей. Від сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості, шлях до шкільного та позашкільного навчання. Адже життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я та навчальний заклад. У вихованні дитини відбивається вся організація життя сім’ї, працьовитість, духовне багатство й моральна чистота матері та батька. Адміністрації навчальних закладів, в першу чергу, не мають стояти осторонь проблем дітей. Повинні своєчасно інформувати відповідні служби та  вживати вичерпних заходів щодо  недопущення порушення прав дітей.

Всі питання порядку денного попередньо були вивчені працівниками служби у справах дітей Михайло-Коцюбинської селищної ради. У ході засідання було заслухано заявників, запрошених та членів комісії, які брали участь у обговоренні та вносили свої пропозиції до відповідних рішень. На засідання комісії були запрошені батьки, діти яких не відвідують навчальні заклади без поважних причин. Їм  було надано необхідні консультації, а також висловлено попередження щодо відповідальності у разі неналежного виконання ними своїх обов’язків щодо прав їхніх дітей.

За результатами засідання комісією прийняті відповідні рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

За інформацією Служби у справах дітей Михайло-Коцюбинської селищної ради