Брешинський Володимир Олегович

Дата: 12.09.2022 13:20

Володимир Брешинський народився  17 січня 1983 р., м. Норільск Красноярського краю.

Володимир в трьох річному віці залишився сиротою. Рідна бабуся та дідусь, які проживали  в смт. Михайло-Коцюбинське, забрали Володимира до себе на виховання.

В 2000 році після закінчення Михайло-Коцюбинської середньої школи Володимир здобув професію за спеціальністю «автослюсар». Працював на Чернігівському цеглозаводі № 3.

Строкову службу проходив у військовій частині  м. Десна.

В 2014 році був мобілізований до лав Збройних Сил України. Займав посаду кулеметника 1-го відділення, 1-го взводу, 1-ї роти охорони військової частини В 2278 (13-й батальйон територіальної оборони «Чернігів-1»).

18 серпня 2014 року Володимир Брешинський був тяжко поранений у ході бойових дій у Луганській області, із цього часу перебував в комі. В Харківському госпіталі, а потім в Київському воєнному госпіталю, куди Володимир був терміново доставлений, лікарі  до останнього боролися за його життя.

26 серпня 2014 року у Київському військовому госпіталі Володимир помер, так і не прийшовши до свідомості.

Похований Володимир Брешинський  28 серпня 2014 р. у селищі Михайло-Коцюбинське.

На той час без Володимира лишились його бабуся, трьох річний син та дружина.

Указом Президента України № 270 від 15 травня 2015 року «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Ім’ям Володимира Брешинського названі парк культури та вулиця селища Михайло-Коцюбинське.

23 вересня 2015 року у смт Михайло-Коцюбинське відкрито пам’ятник учасникам антитерористичної операції, які загинули при виконанні бойових завдань, захищаючи незалежність та суверенітет України.

Фото без опису7 травня 2015 року біля центрального входу Михайло-Коцюбинської гімназії відкрито меморіальну дошку випускнику Володимиру Брешинському.