День пам'яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата: 06.05.2022 14:20

8 і 9 травня в Україні відзначаються Дні пам’яті та примирення, з нагоди незабутнього подвигу визволителів від навали нацизму і вшанування жертв Другої світової війни, та День Перемоги. Цього року Україна наближається до пам'ятних дат в умовах повномасштабної військової агресії Росії,  яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі.

У ці дні ми говоримо про сумні події 1939 – 1945 років. Згадуємо всіх тих, перед ким ми у нескінченному боргу за наше сьогодення, схиляємо голови  перед полеглими у боях, у концтаборах, у вирі воєнного лихоліття. Важко знайти українську родину, у родоводі та пам’яті якої немає особистих втрат від тієї війни.

Невпинно летять роки. Все менше і менше залишається живих учасників, свідків Другої світової війни. І сьогодні я звертаюсь до  жителів громади, у ці дні віддати шану та вклонитися живим ветеранам, в’язням концтаборів, дітям війни. Низький уклін, вічна пам'ять і слава визволителям, котрі зі зброєю у руках захистили свободу і незалежність країни та воїнам, які сьогодні захищають Україну.

Багато років віддаляють нас від тих подій, але ми пам’ятаємо і завжди будемо пам’ятати неоціненний подвиг ветеранів Другої світової війни – як приклад патріотизму, мужності та справжньої любові до рідної землі.

Дорогі ветерани, учасники бойових дій, шановні жителі громади, прийміть щиру вдячність за відважність, героїзм, витримку, за все, що Ви зробили, аби  ми сьогодні мали світле, вільне майбутнє.

Зичу Вам міцного здоров’я, добробуту і затишку у Ваших домівках та серцях.  Любові й пошани від близьких людей,   віри у славне майбутнє нашої громади та рідної України! Доземний Вам уклін!

Нехай на нашій благословенній землі завжди панують мир, спокій та добро.

Перемогли нацистів - переможемо і рашистів!

З повагою селищний голова Ніна ВОРОХ