Мньовці провели ротацію працівників ЧАЕС

Дата: 04.05.2022 07:48

Це сталося 20 березня 2022 року. Два жителі с. Мньов Чоботар Анатолій та Тереховець Сергій провели ротацію працівників ЧАЕС. Вранці, біля 9 :00, до старостату зателефонували, з проханням допомогти з перевезенням  людей.  Пояснили, що всі варіанти, які було запропоновано окупантам, їм не підходять. Часу для перепідготовки вже немає,  і тому вся надія на наших жителів. Завдання полягало в тому, щоб переправити людей з одного берегу Дніпра на інший. Складність в тому, що часу не було, човен з мотором не перевірені та не підготовлені. Також потрібно було знайти того, хто це зможе виконати. Адже завдання виявилося не з простих, на кону життя багатьох людей. Тож порадившись, вирішили, що має пливти Чоботар Анатолій. Анатолій все життя займається рибним промислом, і тому має не аби який досвід поводження на воді. На допомогу Анатолію погодився пливти Тереховець Сергій. Хлопці без секунди сумніву дали згоду на проведення  цієї роботи. На роздуми часу не було. Тож на  підготовку пішло не більш,  як півгодини. До місця проведення ротації човен перевезти не було можливості, тому керівництво станції вели перемовини, щоб човен плив своїм ходом. А це виходить біля 12 км по р. Дніпро. Окупанти дозволили з тою умовою що на човні будуть встановлені два білі прапори. Ротація почалася біля 11:00 і проводилась у два етапи. Було перевезено загалом 146 людей, 43 на станцію та 103 з станції. Перевіз склав 25 рейсів по 8 працівників. Було дуже складно, так як  ширина Дніпра, де проводилась ротація, близько 1,5 км. І, враховуючи сильну течію, перегруз, погодні умови та  те, що закінчили перевіз аж о 20:30, не дивлячись, що це все відбувалося під прицілом снайперів, поставлені цілі було виконано, ротацію проведено.

Указом Президента України за вірність українському народові, мужність і самовідданість жителів села Мньов Чоботаря Анатолія та Тереховця Сергія нагороджено ордером « За мужність III ступеня”.

Герої живуть серед нас.

Все буде Україна!