Святкові заходи до Дня Незалежності України у Михайло-Коцюбинській громаді

Дата: 24.08.2021 15:24

Фото без опису23 серпня 2021 року  у  Михайло-Коцюбинській громаді відбулися урочисті заходи  до  Дня Державного Прапора та  30-річчя Дня Незалежності України.

Почесне право підняти  Державний  прапор України було надано Данілу Шпаку, випускнику Михайло-Коцюбинської гімназії, золотому медалісту, який  у цьому році здобув на ЗНО з біології 200 балів.

Розпочалися урочистості  зі спортивних заходів - щорічного Кубка з футболу імені М.І. Шпака. Заступник селищного голови Марина Галько  оголосила про відкриття турніру та привітала всіх присутніх зі святами.

Продовжилася святкова програма   нагородженням лауреатів Премії імені Василя Еллана-Блакитного, яка була заснована  рішенням  Михайло-Коцюбинської селищної ради  25 серпня  2017 року.  На цей захід з приємною місією завітав народний  депутат Верховної Ради України Борис Приходько та вручив  Грамоту і орден  Верховної Ради України голові громади  Ніні Ворох.

У номінації «Освіта»  перемогу здобула Ющенко Ольга Петрівна, директор Шибиринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Право вручення премії було надано виконавчому директору Асоціації міст України  Михайлу Литвину.

У номінації «Музичне мистецтво»  перемогу здобули чоловіче тріо «Барви»  (Сергій Дольник, Микола Ребенок, Ігор Манишев) Жукотківського Будинку культури. Право вручення премії було надано Михайло-Коцюбинському селищному  голові Ніні Ворох.

У номінації «Література»  перемогу здобула Кравченко Ніна Іванівна, вчителька-пенсіонерка, жителька села Жукотки. Право вручення премії було надано письменниці, члену національної спілки письменників України Олені Сердюк (Печорній).

У номінації  «Образотворче мистецтво»  перемогу здобула Деркач Анна Олегівна, викладач Михайло-Коцюбинської школи мистецтв. Право вручення премії було надано заступнику голови Михайло-Коцюбинської  селищної ради  Марині Галько.

У номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво»  перемогу здобув Кравченко Віктор Андрійович, житель селища Михайло-Коцюбинське. Право вручення премії було надано Миколі Кудрику, депутату  багатьох скликань Чернігівської районної ради.

У номінації «Сільське господарство»  перемогу здобула Сачава Валентина Андріївна, жителька села Ковпита. Право вручення премії було надано депутату Чернігівської обласної ради Олександру Демиденку.

У номінації «Охорона здоров’я»  перемогу здобула Ластовець Галина Федорівна, сімейний лікар Михайло-Коцюбинської амбулаторії. Право вручення премії було надано першому  заступнику голови Михайло-Коцюбинської селищної ради  Олександру Балабушці.

У Михайло-Коцюбинській  громаді дуже багато талановитих та обдарованих дітей. Це майбутнє нашої держави, тому в День Незалежності було вручено стипендію «Обдарованість», талановитій молоді громади: Дмитру Потапенку, Анастасії Безнощенко, Вікторії Малей,  Наталії Левченко та  Вікторії Бадерик.

Голова Первинної профспілкової організації Михайло-Коцюбинської селищної ради Тетяна Шпак привітала Грамотою члена  профспілкової організації Олену Сердюк (Печорну) за вагомі здобутки  у розвиток громади та до Дня Незалежності України.

Наступним блоком  свята стала урочиста хода Михайло-Коцюбинської територіальної громади «В єдності наша сила!».  Під час  урочистої ходи зі святами  всіх вітали селищний голова Ніна Ворох, заступник голови Чернігівської районної ради Василь Леоненко та гості з Іванівської, Любецької, Олишівської, Городнянської, Киселівської територіальних громад, делегація з міста Славутича.

На завершення ходи жителів громади чудовим показовим заїздом  привітала Чернігівська мотоспільнота  на чолі з Оленою Михайловою.

Після урочистої ходи солісти громади розважали гостей вокальними номерами, а вихованці  Михайло-Коцюбинської школи мистецтв яскравими танцювальними номерами та виступом дитячого оркестру під керівництвом Віктора Ковгана.

Цього ж  святкового дня  відбувся перший фестиваль «Мелодія для двох сердець» в якому брали участь родинні колективи, дуети сестер, кумів, чоловіків та дружин. Усіх учасників  фестивалю було відзначено пам’ятними  відзнаками  та дипломами. Наймолодшими учасниками фестивалю стали Ангеліна (5 років) та Максим Феделеш (11 років), а найстаршими вокальний ансамбль «Льонок» Дніпровського сільського клубу.

Також у Михайло-Коцюбинськй публічній бібліотеці відбулася презентація нової збірки віршів нашого земляка Миколи Фурси. Він особисто читав вірші та розповідав історію створення цієї збірки.

Протягом дня  працювало дитяче містечко з батутами, солодкою ватою та аніматорами для дітей різного віку.

Усі охочі могли скуштувати смачного кулешу, смаженої картоплі та ароматного шашлику.

Також присутні фотографувалися коло  численних фотозон.

Чудовим подарунком стала «Дискотека для усіх поколінь», яка   об’єднала в єдиний танок  від найменшого до найстаршого жителя громади.

Завершальною родзинкою свята стало неймовірно яскраве фаєр-шоу та святковий салют.

Михайло-Коцюбинська селищна рада  висловлює щиру вдячність за допомогу в організації свята депутатам Чернігівської обласної ради  Олександру Демиденку та  Леоніду Петрову, директору ПОП ім. Войкова Олексію Климчуку та Первинній  профспілковій організації Михайло-Коцюбинської селищної ради в особі Тетяни Шпак. Представникам  Андріївського, Ведильцівського,  Дніпровського, Жукотківського, Кархівського, Ковпитського, Левковицького, Мньовського, Пакульського, Пльохівського, Шибиринівського старостинського округу,  працівникам селищної ради та  КП "Єдність".