У Чернігові СБУ блокувала діяльність ботоферми, яку адміністрували з країни-агресора

Дата: 25.05.2021 08:58

Кіберфахівці Служби безпеки України у Чернігові припинили діяльність ботоферми. Діями виконавців, які використовували майже 2,5 тисячі бот-акаунтів, дистанційно керували організатори з РФ.

Співробітники спецслужби встановили, що через ботоферму зловмисники поширювали фейкову інформацію для створення панічних настроїв серед населення. Зокрема, вони розміщували повідомлення для дискредитації української влади і закликали до повалення конституційного ладу. Також боти публікували неправдиву інформацію про мінування об’єктів, у тому числі критичної інфраструктури.

Виконавці використовували спеціалізований апаратно-програмний комплекс, через який, зокрема, здійснювали трансакції у санкційних електронних платіжних системах.

Під час обшуку за місцем проживання організатора, де знаходилась ботоферма, правоохоронці вилучили:

• сім 16-ти канальних GSM-шлюзів;
  • 2 SIM-банки на 128 карток кожен;
  • 370 сім-карток російського мобільного оператора;
  • 3 ноутбуки, через які здійснювалось керування телекомобладнанням ботоферми.

Триває досудове слідство.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводили кіберфахівці Управління СБ України у Чернігівській області у взаємодії зі слідчими ГУ Нацполіції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури.