Там, на річці на Йордані,там Господь Христос Хрестився, з рук Хрестителя Івана, у святій водиці вмився.

Дата: 20.01.2020 11:17

Фото без описуУ неділю, 19 січня, християни східного обряду відзначають Водохреще, бо згідно з історією свята в цей день хрестився Ісус у річці Йордан. Водохреще, Богоявлення або Йордань символізує очищення душі  й тіла від гріхів.

В Шибиринівському старостинському окрузі Михайло-Коцюбинської ОТГ вже за традицією зібралися жителі  з усіх куточків нашої громади. Протоієрей Георгій Свято-Троїцької церкви села Москалі здійснив освячення води та привітав парафіян з великим святом і виголосив проповідь на тему свята, в якій зокрема сказав, що Син Божий увійшов у води Йордану заради того, щоб оновити природу людини та виконати правду Божу.

У цей день, за повір’ями, вся вода набуває особливих властивостей, змінює свою структуру та стає цілющою. Саме тому, головною подією дійства стали водохресні купання. Занурившись у посвячену крижану воду людина очищається, змиваючи всі гріхи та хвороби, набирається здоров’я до наступного Водохреща.

На  дійстві були присутні рятувальні  та медичні служби. Було організовано пункт обігріву та переодягальні для усіх охочих. Присутніх пригощали гарячим чаєм, запашною юшкою та смачною кашею.