НЕЗАБУТНЯ КУПАЛЬСЬКА НІЧ

Дата: 10.07.2018 09:44

Купальське свято М-Коцюбинської ОТГ відбулося  на березі  Шибиринівських «панських»  ставків. З усієї округи з’їхалися бажаючі подивитися на «мавок», перескочити через  очищаючий вогонь купальського багаття та, можливо, знайти свою квітку папороті.

Дитячий фольклорно-етнографічний колектив «Руна» М-Коцюбинського історико-краєзнавчого музею  подарував присутнім незабутні враження від виконання пісень в автентичному стилі.

Учасники  художньої самодіяльності Шибиринівського сільського клубу та Жукотківського Будинку культури підготували  тематичні дійства, які радували душу кожного присутнього на святі.

Завітало на свято і керівництво М-Коцюбинської громади на чолі з головою Миколою Завальним. Він зазначив, що добро віддячується добром. То ж потрібно робити добрі  вчинки, допомагати один одному,  любити  та плекати рідну землю. Тільки тоді вона сторицею віддячить  своїм невичерпним багатством.

А дівчата з Левковицького старостинського округу пускали свої віночки на воду на березі ставка, що в селі Зайці. Бо їхнє Купайло з верби, з верби. Іванка шукали: «Іванку, прийди!». Незабутнім персонажем на святі був Водяний у виконанні завідуючого Льгівським сільським клубом  Михайла Ососка.

Ще довго над  сільськими ставками лунали чарівні слова…

У ніч купальську,  тиху

Запалюють вогні

Щоб відігнати лихо

Від чистої душі.

За інформацією відділу освіти,

молоді, спорту, культури і туризму.