Свято Івана Купала на озері с. Шибиринівка

Дата: 07.07.2017 10:37

СВЯТКУВАЛИ ДРУЖНО, ВЕСЕЛО, ЗАВЗЯТО СВЯТО

ІВАНА КУПАЛА В ОБЄДНАНІЙ ГРОМАДІ!

6 липня на території Михайло-Коцюбинської ОТГ в селі Шибиринівка відсвяткували народне свято, день Івана Купала, яке пройшло з своєрідними обрядами та піснями.
         Ніч напередодні Івана Купала — це перш за все свято молоді, свято взаємного кохання.

Люди поспішили попоратися у своїх господарствах, щоб вчасно прийти на відпочинок до річки, яку звуть у народі Руда.

На свято також з’їхалися глядачі з селища Михайло-Коцюбинське, сіл: Антоновичі, Жукотки, Пльохів та інших сіл.

Урочисто, пишно і весело святкували.

А організаторами свята були: староста сіл Шибиринівка, Антоновичі, Москалі Могилат  Ю.М., завідуюча сільським клубом с. Шибиринівка Лариса Сіренко.

Лунали купальські пісні у виконанні Дар’ї Дахно. Задушевні та вітальні пісні подарували глядачам Ольга Ющенко, Аліна Друзь, Лілія Шовдан, Людмила Козел, Альона Буренок та Юліана Цулун.

Гучними оплесками зустрічали глядачі ансамбль «Барвінок»  з села Антоновичі. Вони вітали присутніх веселими,  українськими піснями.

Окрасою купальського свята були молоді, вродливі дівчата, одягнені у вишиті сорочки та  вінки з польових квітів. Під  казкову, містичну мелодію вони причаровували всіх присутніх рухами свого таночку.

А потім спускали віночки по воді і спостерігали: чий вінок дальше попливе, той буде найщасливішим у житті.

Розпалили купальський вогонь,  спостерігали, як він розгоряється.

Молодь грала в ігри, співали пісні, водили хороводи.

Але головне — стрибали через багаття.

«Існують прикмети, пов’язані з цим: якщо парубок найвище стрибнув — буде гарний урожай у його родини, вскочить у полум’я — чекай біди. Коли ж вдало перестрибнуть багаття юнак з дівчиною — вони неодмінно одружаться і проживуть у злагоді все життя».

Запросили на свято приватних підприємців з селища М.Коцюбинське Костюченко Валентину та Косовець Надію, які  організували виїзну торгівлю з гарячими стравами та іншими смаколиками для дітей та дорослих.

Куховари Тетяна Конончук, Лілія Шовдан та Тереза Козел  теж зробили свою справу: приготували смачну юшку, куліш, якими частували всіх присутніх на святі.

Секретар Михайло-Коцюбинської ОТГ  Ніна Ворох

Більше фотографій у фотогалереї