12 липня в селищі Михайло-Коцюбинське пройшла служба в церкві Святих апостолів Петра і Павла.

Дата: 13.07.2017 09:24

12 липня  в селищі Михайло-Коцюбинське пройшла служба в церкві Святих апостолів Петра і Павла.

До церкви, яка має назву Петра і Павла  прийшли рано вранці на службу батюшки,  жителі громади, почесні гості.

Які ж традиції та прикмети пов'язані з цим днем?

Вважали добрим знаком, коли свято Петра припадало на середу, — тоді слід було чекати гарного року. Від цієї прикмети виникла приказка: «Не усе в середу Петра, а є в іншу днину». Саме це велике свято  відбувалося в середу.

Свято Петра і Павла  дуже шановане серед михайло - коцюбинців, бо селище поділене на дві парафії: покровську та петровську, на петровській парафії встановлено традиційний  петровський храм.

До цього свята люди готувалися: білили і ошатно вбирали хати, образи прикрашали свіжими рушниками, білили в будинках. До церкви йшли у святковому одязі, дівчата плели вінки з волошок і маків.

«В народі вважають, що Апостолам потрібно молитися для зцілення від безумства та лихоманки. У це свято рибалки моляться про успіх в рибній ловлі святому Петру, який вважається покровителем рибалок. Апостолу Павлу моляться про процвітання бізнесу, а апостолу Петру - про благополуччя, заступництво в справах і про здоров'я.

Дівчата в цей день гадають на свого обранця. Потрібно зібрати 12 різних рослин, покласти їх під подушку, закривши очі сказати: «Дванадцять трав з різних полів, дванадцять юнаків! Хто суджений-ряджений, мені покажися і на мене подивися »