«Світлиця» Шибиринівської ЗОШ I-III ступенів

Дата: 10.09.2018 16:26

На базі Шибиринівської ЗОШ I-III ступенів функціонує шкільний краєзнавчий музей «Світлиця» — організаційний центр краєзнавчої роботи школи. Експозиція музею дає змогу найефективніше використати ілюстративний матеріал для глибокого засвоєння учнями на уроках шкільної програми з історії рідного краю. Музей відкриває також великі можливості для організації самостійної творчої роботи учнів. Шкільний музей є однією з форм розвитку творчої самодіяльності і громадської активності учнів у процесі збирання, дослідження, обробки, оформлення і пропаганди матеріалів з історії природи і суспільства, які мають виховну і науково-пізнавальну цінність. Мета і завдання музею — сприяти формуванню в учнів патріотизму, розширенню їхнього світогляду і вихованню пізнавальних інтересів і здібностей, розвитку суспільно-політичної активності, виробленню практичних навичок пошуково-дослідницької роботи, вдосконаленню навчально-виховного процесу. Даний краєзнавчий музей широкого профілю, експозиції якого відображають історію та культуру краю. Широкий профіль музею дає можливість всебічно вивчити рідний край і залучити до краєзнавчої роботи більшість учнів і весь педагогічний колектив, до таких музеїв відноситься і наш. В роботі музею, як і в його створенні, беруть участь педагогічний колектив школи, дитячі організації, батьківський комітет і краєзнавці.

Відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки щодо засад діяльності музеїв історичного профілю закладів освіти, з експозицій музею видалені матеріали з радянською символікою.                                 Були додана експозиція, присвячена війні на Сході України. Експонати для експозиції були надані волонтерами громадської організації «Сокіл», члени якої перебували в зоні проведення ООС.                                                       В школі був створений стенд присвячений нашим землякам-односельцям, які приймали участь у військових діях в 2014-2017 рр.                  Також створена експозиція, де представлені дослідницькі роботи учнів та вчителів школи з історії рідного краю, краєзнавчі матеріали.

За матеріалами відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Михайло-Коцюбинської селищної ради