Як проставити «Apostille» на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав

Дата: 11.05.2018 09:33

Апостиль - це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах, які були складені на території України, яким відповідно до ст. 5 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, засвідчуються справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, і, у відповідному випадку, автентичність відбитка печатки або штампа, яким скріплений документ.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України «Про впорядкування відносин з проставлення апостиля та підготовка документів для їх консульської легалізації» від 11.11.2015 №2268/5, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за №1419/27864 (набрав чинності з дня його офіційного опублікування  20 листопада 2015 року) затверджено порядок проставлення апостиля на офіціальних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України та порядок підготовки нотаріально оформлених документів для їх консульської легалізації. Проставлення апостиля здійснюється за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 №890 «Деякі питання забезпечення запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля». Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення. Заявник подає оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку, документ про оплату послуги з проставлення апостиля, у разі звільнення від оплати заявник пред’являє документ, що підтверджує право на звільнення від сплати.

Проставити апостіль в Чернігівській області можливо в будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, з переліком яких можна ознайомитися на сайті Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.

Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів.

У разі необхідності отримання додаткової інформації (зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, здійснення перевірки документів, та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності та інше) строк розгляду документів на проставлення апостиля може бути продовжено до 20 робочих днів.

За надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України і призначені для використання на території інших держав на підставі наказу Міністерства юстиції України від 18.12.2003 №161/5 «Про розмір та порядок оплати послуг з проставлення апостиля» зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.12.2003 за №1197/8518  справляється плата у розмірах :

• для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн.);
  • для юридичних осіб - 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.)

Банк отримувача : ГУДКСУ  у м. Києві;

Код банку отримувача : 820019;

Одержувач коштів : ГУК у м. Києві;

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37993783;

Рахунок отримувача:; 33214879700001

Призначення платежу: за проставлення апостиля, код платежу 22012500.

Від унесення плати звільняються:

• інваліди 1-ої і 2-ої груп;
  • інваліди Великої Вітчизняної війни;
  • громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи;
  •

Звільнення здійснюється у разі проставлення апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.

Головний спеціаліст Чернігівського

районного відділу державної