Чернігівський район, Чернігівська область

Масляна – це проводи зими й очікування тепла, весняного сонця.

17 лютого в центрі с. Зайці відбувся захід Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади, присвячений святкуванню Масляної.
Мокрий сніг під ногами не зупинив нікого – 9 будинків культури представляли старостинські округи громади. Люди веселилися, співали, танцювали. І тільки байдужий залишився стояти на місці, коли вся громада закружляла в хороводі. Але таких не знайшлося.
         Біля Зайцівського сільського клубу розвернулося справжнє гуляння. На подвір’ї розмістилися ряди палаток, із найрізноманітнішим асортиментом – від вишитихрушників до вареників із сметаною. Доречі, вареники були напрочуд смачними та різнокольоровими. Найрізноманітніші начинки й форми – навіть ситий спокусився б, покуштувати хоч маленький шматочок.

А ще були млинці – символ весняного сонця і тепла. Вони були, як завжди, незамінним атрибутом Масляної.Здивували всіх своїм витвором із млинців Жукотківськийстаростинський округ. Вони зліпили справжню красуню  із млинців.

Уся Масляна – неймовірне дійство, яке кожному її учаснику запам’ятається на весь рік.
Високо над деревами клубився чорний димок – це догорало солом’яне опудало зимової богині Морени. Її попіл розвіявся за вітром, тож як і зима, уже зовсім скоро здасть свої позиції й поступиться місцем весні.

Люди проводили зиму, вони втомилися від снігу й морозу. Усі в очікуванні теплого сонечка, яке, наче золотистий млинець, скоро високо підніметься над небосхилом, і перетворить на потічки води залишки зимового панування.
Розпочався відлік часу до початку весни.
Масляна відбулася – весна розпочалася!

За інформацією відділу освіти, молоді, спорту

культури і туризму Михайло-Коцюбинської селищної ради